Červen 2017

Dopis od prezidenta republiky adresován mně

24. června 2017 v 11:42 | Michal Raška
Dne 27. února 2017 byl sepsán dopis prezidenta republiky Miloše Zemana, který byl později zaslán mně. V dopise bylo řečeno, že si mého původního dopisu a mého vyjádření podpory k věci sociálních dávek "pan prezident velmi váží". Na závěr je v dopise uvedeno " Přeji Ti hodně úspěchů ve škole a hezké chvíle s kamarády.", což mne potěšilo.

Zároveň jsem byl také informován o tom, že prezident navštíví Moravskoslezský kraj, tedy kraj, ve kterém žiju, na podzim. Této informace se mi však dostalo ještě v jednom z dalších, minimálně pěti, dopisů z Hradu.

Michal Raška, 14 let

Další útok v Londýně

19. června 2017 v 6:40 | Michal Raška
Tuto noc v Londýně opět, nejspíše, terorista najel dodávkou do davu lidí. Podle informací byl 1 muž také pobodán. Před přibližně dvěma týdny jsem zde psal článek na toto téma, nechci z takovýchto článků udělat jednu celou sérii.

Odpověď na můj dopis premiéru Sobotkovi

17. června 2017 v 12:26 | Michal Raška
Minulý měsíc jsem obdržel odpověď na můj dopis, ve kterém jsem vyjádřil podporu premiéru ČR k jeho kroku odvolání Andreje Babiše. Dále jsem tam také uvedl, že se prezident na Hradě k panu Sobotkovi opravdu nechoval slušně. Na to mi kancelář premiéra republiky zareagovala takto: "Hulvátství se v poslední době sice rozmáhá, ale nikdo by ho jistě neměl očekávat od hlavy státu. ". Já jsem především rád, že odpověď byla skutečně napsána velmi pěkně a jsem z ní potěšen.

Pomohlo odvolání Babiše?

10. června 2017 v 11:39 | Michal Raška
Také si kladete tuto otázku? No, odpověď je jednoduchá, maximálně v tom, aby již nebyl obviňován za střet zájmů, protože teď už v podstatě žádný nemá. Odvolání Babiše podle mě nemělo vůbec žádný smysl, každý z ANO je alespoň zčásti stejný a má alespoň zčásti stejné úmysly, jako právě Andrej Babiš. K ničemu odvolání tohoto člověka nepomohlo, bohužel, stále našim financím vládne banda bývalého StBáka...

Volby ve Spojeném Království

9. června 2017 v 6:18 | Michal Raška
Tuto noc se v Británii konaly volby do poslanecké sněmovny. K výsledku lze říct jen jedno. Angličani si vybrali stranu, která jim podle nich zajistí bezpečnost.

"iReportérské" úspěchy

7. června 2017 v 17:41 | Michal Raška
Pokud se nepočítá vysílání reklamy ČT, ve které jsem já, jakožto iReportér zobrazen, tak jsem byl v televizi ke dni 3.6.2017 již celkem 8x. Dvě mé videa byly vysílány před hlavním pořadem na ČT 1 ve 20:00, jedno video bylo odvysíláno na ČT24 a 5 mých videí bylo odvysílaných opět na ČT 1, přičemž jedno ze zmíněných videí bylo odvysílané 2x, tentokrát ale v pořadu Týden v regionech, kde se vyskytuji opravdu pravidelně. Právě redaktoři tohoto pořadu organizují soutěž iReportér týdne, ve které jsem zvítězil.
Natáčet videa nepřestávám, protože v natáčení vidím smysl. Chci především informovat občany o aktuálních situacích a událostech, proto taky natáčím postřehy ze zajímavých místních akcí a časosběrné videa, na kterých lze vidět, jak se v průběhu určitého časového úseku měnila oblačnost.
Na ČT 1 mě rovněž můžete vidět každý den kolem 20:00.

Týden s prezidentem - 1. 6. 2017

4. června 2017 v 16:05 | Michal Raška
Rád bych zde poukázal na krátký moment z rozhovoru manželky hradního kancléře Mynáře s prezidentem Zemanem. Prezident zde hovoří o tom, jak bude trávit dovolenou. Já bych řekl, že by měl řešit alespoň o trošku důležitější věci. Co myslíte?

Kondolenční dopis Alžbětě II.

4. června 2017 v 15:49 | Michal Raška
Pražský hrad již na neštěstí v Londýně zareagoval, já také. I přesto bych ještě rád doplnil pár slov.
Doufám a přeji to Spojenému Království, ať už se konečně na setkáních vládních představitelů Británie s představiteli zahraničních států neřeší nebezpečí teroristických útoků a ať už královna Alžběta II. není zahlcována kondolenčními dopisy.

Michal Raška,
14 let

Vyjádření Hradu k útoku v Londýně

4. června 2017 v 9:37 | Michal Raška
Kdy se k londýnskému útoku vyjádří Zeman a Ovčáček? Vyzývám Pražský hrad, nechť se vyjádří k nočnímu útoku v Londýně!

Útok v Londýně

4. června 2017 v 7:11 | Michal Raška
V Londýně byl spáchán tuto noc, nejspíš teroristický, útok. Nejdříve muži najeli do davu lidí dodávkou a poté muži začali vraždit nožem.
Můj komentář: Toto nebezpečí by se mělo začít řešit, nejlépe tak radikálně, jak to zamýšlí Donald Trump. Skutečně se nyní setkáváme se zlem, a to tím nejhorším způsobem!

Informace!!!

3. června 2017 v 11:47 | Michal Raška
Rozhodl jsem se, že mé (ne)aktuální politické postřehy budu na tyto mé stránky dávat vždy, pokud to půjde, každou sobotu v poledních hodinách. Ostatní články, které s politikou nemají nic společného budu vydávat různě, nejčastěji to však bude ve středy.

Příjemné čtení,
Michal Raška

Setkání s představiteli TOP 09

3. června 2017 v 11:40 | Michal Raška
Dne 27.3. letošního roku jsem se setkal s předsedou strany TOP 09 Miroslavem Kalouskem, se kterým jsem se domlouval na spolupráci s jeho stranou a také, již podruhé, jsem se setkal s Karlem Schwarzenbergem.
Akce to byla skvělá a bylo dobré slyšet názory těchto osob i jinak, než přes zkorumpovaná média.